جلسات مجازی (وب کنفرانس) چیست؟

جلسات مجازی یا جلسات از راه دور (وب کنفرانس) به جلسات آنلاین و مجازی گفته می شود که افراد از موقعیتهای مکانی متفاوت و با کمک ویدیو کنفرانس یا تماس تلفنی آنلاین با یکدیگر صحبت میکنند. در سامانه یاد وب هیچ محدودیتی از نظر توانمندی زیرساختی و نرم افزاری در تعداد نفرات شرکت کننده و مدت زمان جلسه وجود ندارد ولی جهت استفاده بهینه بیشتر از 20 نفر توصیه نمی شود.

جلسه مجازی در سامانه یاد وب علاوه بر اینکه می تواند امکاناتی چون برگزاری سریع جلسات، نظارت و کنترل بر پرسنل و مدیران شعب، تسهیل در تهیه صورتجلسات، کاهش هزینه های سفر بین شهری و هماهنگی بیشتر واحدهای مختلف می تواند فرصتی مناسب جهت توسعه کسب و کار شما و اتصال به بازار جهانی نیز باشد.

کاربردهای وب کنفرانس

 • جلسات هیئت مدیره شرکتها
  بسترهای برگزاری وب کنفرانس به شما کمک میکنند تا جلسات هیئت مدیره شرکت را به سادگی و میان اعضایی که معمولا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در زمان واحد در یک مکان را ندارند، برگزار کنید.
 • هماهنگی شعب شرکتها و فروشگاهها
  هماهنگی میان تیمهای مختلف در شرایط گوناگون کاری و علاوه بر آن ارسال مستندات از طریق روشهای سنتی میتواند تصمیمگیری آنی بین واحدها را با اتلاف زمانی مواجه کند. امکان شرکت در جلسه از طریق تلفن همراه هوشمند، لپ تاپ و تبلت را فراهم می کند.
 • جلسات هماهنگی و آموزش واحدها
  اکثر شرکتها صرفا به مزایای وب کنفرانس برای برگزاری جلسات داخلی فکر میکنند، اما میتوانید از آن برای آموزش کارکنان از راه دور نیز استفاده کنید. شما از طریق برگزاری وب کنفرانس می توانید دورههای آموزشی مفصلی برای تیمهای خود در سرتاسر جهان برگزار کرده و از این طریق در هزینه های سفر تیمهای آموزش خود صرفهجویی کنید.
 • مذاکره با شرکای تجاری جدید از طریق وب کنفرانس
  وب کنفرانس فرصتی را برای میزبانی و یا شرکت در جلسات تجاری با استفاده از یک سیستم کامپیوتر و اینترنت ارائه میدهد و کسب وکارها میتوانند از آن برای برگزاری جلسات خارجی با همکاران تجاری و مشتریان خود استفاده کنند.